سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سین هشتم

برگزاری امتحانات پایان ترم برخی دانشگاههای کشور که در فاصله زمانی هفته آخر خرداد تا هفته اول تیر برنامه ریزی شده بود با تغییراتی در برگزاری مواجه شده که گروه حوزه و دانشگاه خبرگزاری مهر در گزارشی جزئیات این تغییرات را منتشر کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاههایی نظیر دانشگاه تهران، علوم پزشکی تهران، صنعتی شریف، خواجه نصیر الدین طوسی، شیراز، صنعتی اصفهان و علم و صنعت برخی از دانشگاههایی هستند که با لغو امتحانات مجبور به تغییر زمان برگزاری امتحانات خود شدند. برخی دانشگاهها نیز برگزاری امتحان مجدد را برای دانشجویان در نظر گرفته اند.

دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی

محمد تقی بطحایی - رئیس دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تعویق امتحانات هفته جاری دانشگاه خواجه نصیر گفت: امتحاناتی که برگزاری آنها برای هفته جاری برنامه ریزی شده بود، به تعویق افتاده و به 8 تیر به بعد موکول شده است.

دانشگاه شیراز

صادقی - رئیس دانشگاه شیراز نیز در گفتگو با مهر اظهار داشت: کلیه امتحانات دانشگاه شیراز لغو شده و به زمان دیگری موکول شده است.

وی افزود: زمان دقیق برگزاری امتحان دانشگاه شیراز هنوز مشخص نشده است.

دانشگاه تهران

از سوی دیگر دانشگاه تهران طی اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه امتحانات دانشگاه تهران در تمام مقاطع تحصیلی به تعویق افتاده و تاریخ جدید برگزاری امتحانات متعاقبا از طریق دانشگاه اعلام خواهد شد.

این دانشگاه همچنین اعلام کرده است: دانشجویانی که آمادگی شرکت در امتحانات پایان نیمسال جاری طبق برنامه اعلام شده را دارند به گروه آموزشی یا اداره کل آموزش پردیس، دانشکده، موسسه و مرکز ذی ربط مراجعه کنند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

شورای دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با لغو امتحانات این دانشگاه تا 30 خرداد ماه تاریخ جدید برگزاری امتحانات را اعلام کرد.

به گزارش مهر، شورای دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جلسه مورخ 25/3/88 موضوع برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم 88-87  را مورد بررسی قرار داد و بعد از ارزیابی شرایط زمانی و امتحانات باقیمانده به شرح زیر تصمیم‌گیری کرد:

1- امتحانات دوره کارشناسی از تاریخ دوشنبه 25/3/88 تا تاریخ پنج ‌شنبه 28/3/88 برگزار نمی شود.

2- از تاریخ شنبه 30/3/88 امتحانات مطابق جدول زمان‌بندی قبلی برگزار می شود.

3- امتحانات برگزار نشده در حد فاصل 23/3/88 لغایت 27/3/88 به ترتیب به 7/4/88 لغایت 11/4/88 منتقل می‌شود. برنامه امتحان روز 28/3/88 به تاریخ  6/4/88 منتقل می شود.

4- جدول زمان‌بندی دقیق امتحانات در سایت دانشگاه اعلام شده است.

5- برنامه امتحانات کارشناسی ارشد و دکتری با نظر رؤسای دانشکده‌ها مطابق برنامه اعلام شده قبلی خواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر حسین کشاورز - معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این باره به مهر گفت: در صورتی که دانشجویان نتوانند در جلسه امتحان حاضر شوند امتحان برگزار مجدد نمی شود و زمان مناسب امتحانات متعاقباً اعلام می شود.

وی افزود: البته در این روزها برخی از دانشکده ها به دلیل حضور دانشجویان امتحان برگزار شده است اما در برخی دیگر از دانشکده ها امتحانات به دلیل اینکه دانشجویان نتوانسته اند شرکت کنند، برگزار نشده است.

وی اضافه کرد: زمان مناسب برای این امتحانات در آینده به دانشجویان اعلام می شود.

کشاورز تاکید کرد: نمره ای برای دانشجویانی که در امتحان حاضر نشوند در نظر گرفته نمی شود

دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش مهر، شورای دانشگاه صنعتی اصفهان با تصویب تعویق امتحانات اعلام کرد که امتحانات دانشگاه صنعتی اصفهان از 9 تا 17 تیر ماه برگزار می شود.

بر اساس مصوبه شورای دانشگاه صنعتی اصفهان امتحانات دانشگاه صنعتی اصفهان لغو شده و از تاریخ 9 تیرماه 84 تا 17 تیر ماه مطابق با برنامه های اطلاع رسانی شده توسط اداره کل آموزش برگزار می شود.

بر اساس اعلام دانشگاه صنعتی اصفهان کلیه خوابگاههای دانشجویی و سلف سرویسهای دانشگاه نیز حداکثر تا روز گذشته 25 خرداد ماه 88 به دانشجویان سرویس ارائه می دادند.

دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش مهر، دانشگاه صنعتی شریف برگزاری امتحانات 24 تا 28 خردادماه این دانشگاه را به 10 تا 14 تیرماه موکول کرد.
امتحانات دانشگاه ها

بر اساس اعلام دانشگاه صنعتی شریف و بنا بر مصوبه شورای دانشگاه کلیه امتحانات 24، 25، 26، 27 و 28 خردادماه لغو شده است و امتحانات لغو شده در تاریخهای 10، 11، 12، 13 و 14 تیرماه در همان ساعات تعیین شده قبلی برگزار می شود.

دانشگاه علم و صنعت

شورای دانشگاه علم و صنعت ایران نیز طی بیانیه ای آخرین تغییرات مربوط به برگزاری امتحانات این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش مهر، شورای دانشگاه علم و صنعت ایران در جلسه روز سه شنبه 26 خرداد در مورد درخواست دانشجویان دانشگاه مبنی بر تغییر تاریخ امتحانات پایان ترم که به شکل درخواست کتبی شورای صنفی دانشجویان ارائه شده بود تصمیم گیری کرده است.

بنا بر این تصمیم امتحانات هفته اول دانشگاه علم و صنعت از تاریخ 30 خرداد الی سه تیر ماه به صورت انتخابی برگزار می شود و دانشجویانی که به هر دلیل نمی توانند در این امتحانات شرکت کنند باید از تاریخ 20 الی 24 تیر ماه در امتحانات مجدد طبق برنامه شرکت کنند. همچنین امتحانات هفته دوم دانشگاه علم و صنعت از تاریخ 6/4/88 الی 10/4/88 طبق تقویم اعلام شده قبلی برگزار خواهد شد.

بر اساس همین اطلاعیه امتحانات دروس عملی شامل کارگاهها و آزمایشگاهها که در هفته جاری برگزار نشده است از تاریخ 13 الی 17 تیرماه با نظر دانشکده های مربوطه برگزار خواهند شد.

دانشگاه هنر

عباسعلی ایزدی - رئیس دانشگاه هنر نیز در گفتگو با مهر برگزاری امتحان مجدد برای دانشجویان غایب در امتحانات را تنها در صورتی که دلیل موجه ارائه دهند مجاز خواند.

وی گفت: برخی از امتحانات دانشگاه هنر با حضور عمده دانشجویان برگزار شده اما برخی از امتحانات نیز به دلیل عدم حضور دانشجویان برگزار نشده است.

رئیس دانشگاه هنر در رابطه با نحوه برگزاری امتحان مجدد برای این دانشجویان گفت: اگر این دانشجویان مدرک و دلیل موجهی را برای عدم حضور ارائه دهند دانشگاه از آنها امتحان مجدد خواهد گرفت.

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی نیز اعلام کرد دانشجویان این دانشگاه که در امتحانات شرکت نکرده اند می توانند در امتحانات جایگزین شرکت کنند.

بر اساس اعلام دانشگاه شهید بهشتی آن دسته از دانشجویانی که نمی توانند به هر دلیلی در هفته جاری مطابق تاریخهای اعــلام شده در امتحانات شرکت کنند می توانند در امتحانات جایگزین هفته جاری به ترتیب روز از اولین روز بعد از پایان امتحانات (سه شنبه دو تیر ماه) تکرار خواهد شد.

بر اساس اعلام دانشگاه هر دانشجو تنها می تواند یک بار در هر امتحان شرکت کند و ساعت برگزاری امتحان همان ساعت اعلام شده در تقویم دانشگاه است.

 

منبع:مهر


نوشته شده در سه شنبه 88/4/2ساعت 6:41 صبح توسط یزدان ذوالقدر نظرات ( ) |

Design By : Pars Skin